Rio'da 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi takım sporlarında temsil edecek tek ekip olan A Milli Kadın Basketbol Takımı, bugünkü antrenman öncesi ay yıldızlı bayrağımızla resim çektirerek birlik, beraberlik mesajı verdi.

Milli takım oyuncularımızın bayrağımızla birlikte verdiği mesaj ve dile getirdikleri ifadeler şöyle:

"15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde milletimize ve devletimize karşı yapılmış olan kalkışma bastırılmış ve bir kez daha ‘Demokrasi’ kazanmıştır. Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve dolayısıyla milletimizin iradesine karşı yapılan saldırı, güvenlik görevlilerimizin ve halkımızın üstün gayretleri sonucu başarıya ulaşamadan önlenmiştir.

Biz, ülkemizi Rio Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek sporcular olarak, yüce milletimizin bu önemli günlerde demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağına güveniyor, bu süreçte demokrasi ve hukuk düzenine sahip çıkma adına şehit olan kahraman güvenlik görevlilerine, içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu milletimizin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER