PTT 1. Lig ekibi Adana Demirspor'da Teknik Direktör Erkan Sözeri'nin bayram öncesinde dile getirdiği ve transferlerden bahsedip yeni sezon hazırlıklarına tam kadro başlayacaklarını söylemesine rağmen sessizlik sürüyor.

Adana’nın mavi lacivertli kulübünde hedef 2016 - 2017 sezonu sonunda Süper Lig olmasına rağmen transferde yaşanan sessizlik teknik ekip ve taraftarları huzursuz ediyor. Bayramdan önce Teknik Direktör Erkan Sözeri taraftarlara umut saçarak, "Herkesi ürküten bir Demirspor yaratacağız." diye açıklama yapmış ve transfer bombalarının bayram öncesinde patlatılacağı açıklamasında bulunmuştu.

Teknik Direktör Sözeri, prensipte anlaşmaya varılan oyuncuların olduğunu isim vererek açıklamış ve bu oyuncularda pürüz olmadığını temmuz ayının ilk günlerinde Galip Güzel ile Nikola Raspopovic’in sözleşme imzalayacağını kaydetmişti. 9 günlük bayram tatili nedeniyle hayalet kent görünümüne bürünen Adana’da mavi lacivertli kulüp de tatil yapmış gibi görünüyor. Adana Demirspor cephesinde sessizlik sürerken, ligdeki rakiplerinin bayram boyunca tatil demeden transfer yapması taraftarlarını tedirgin ediyor.

PTT 1. Lig takımları transferler yaparken, Adana Demirspor'un prensipte anlaşıldığı ve hiçbir pürüzün bulunmadığını açıkladığı Galip Güzel, PTT 1. Lig ekibi Sivasspor ile anlaştı. Hırvat Raspopovic'in de başka bir takımla resmi sözleşme imzaladığı belirtiliyor.

Adana Demirspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, ellerinden kaçırdıkları Galip Güzel ve Raspopovic’i örnek göstererek transferin büyük bir gizlilik içinde yapılması gerektiğini savunuyor. Sözeri’nin düşüncesi, "Transferde isimler açıklandıkça hem fiyat yükseliyor hem de başka takımlar devreye girip oyuncuların aklını çelebiliyor." yönünde olmasına rağmen, Adana Demirspor’un henüz transferde hiç bir mesafe kat etmemiş olması da camiada tedirginliğe neden oluyor.

Ayrıca Teknik Direktör Erkan Sözeri’nin oyuncuların büyük bir bölümünün değişeceği yönündeki açıklamaları da otoritelerce eleştirilirken, 'Adana Demirspor’u transfer piyasasında ve ligde zor günler bekliyor.' yorumu da yapıldı.

TİAGO BELİRSİZLİĞİ

Öte yandan geçtiğimiz sezon devre arası transferinde takıma dahil edilen Brezilyalı Tiago Bezerra’nın da durumu netleşmedi. Sözleşmesi devam eden ve Teknik Direktör Erkan Sözeri’nin kalması yönünde rapor verdiği Tiago’ya yönetim ücretinde indirim yapma talebinde bulunmuştu. Ücret indirimi yönünde kulübe herhangi bir cevap vermeyen Tiago’nun menajerler aracılığı ile kulüp aradığı ve ücretinde indirim yapmayacağı transfer borsasında konuşulanlar arasında.

Adana Demirspor’da durumu belirsiz olan bir diğer isim ise Burak Çalık. Geçen sezonun ikinci yarısındaki performansıyla eleştirilen Burak Çalık ve Tiago sorunlarının bayram tatili sonrasında çözülmesi bekleniyor. Oyuncularla ilgili kalacakları ya da gönderilecekleri yönündeki kararın Adana Demirspor'a neler getirip ya da neler götüreceği konusunun ise merak konusu olduğu belirtiliyor.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER