Milli sporcu Ahmet Arslan, İtalya'nın Arco kentinde düzenlenen 15'inci Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası'nda üçüncü oldu ve podyumda yer aldı.

Ahmet Arslan, geçtiğimiz ay düzenlenen Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası’nda şampiyon olarak İtalya’da Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanmıştı. Dünya Dağ Koşusu Birliği tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’ndan Ahmet Arslan, üçüncülüğü elde etti ve podyuma çıkmayı başardı. Geçtiğimiz iki yıl Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nda podyumdan uzak kalan Arslan, önümüzdeki yıl Avrupa şampiyonluğu için koşacak.

Yarış sonrası düşüncelerini dile getiren Ahmet Arslan, "Geçtiğimiz 2 yıl podyumdan uzak kalmıştım ve beni tatmin eden başarılardan uzak kalmıştım. Uzun bir dinlenme dönemi geçirdim. 2 yılı kapsayan toparlanma, yeniden kürsünün en üst basamağında yer alma hedefim var. Hedefimin ilk yılında elde etmek istediğim başarıyı gerçekleştirdim. Elbette şampiyon olmayı her zaman istiyorum ama bu yıl için kürsüde yer almak ya da ilk 5 sırada yer alabilme düşüncesindeydim. Yarış sonunda üçüncülüğü elde ettim ve beni gelecek yıl için cesaretlendiren umutlandıran bir sonuç oldu. Asıl hedefim 2017 yılı Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanmak." diye konuştu.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER