A Milli Erkek Basketbol Takımı Baş antrenörü Ergin Ataman, Kanada yenilgisinin ardından yaptığı açıklamada, "Rakip kim olursa olsun kazanamazdık." dedi.

2016 FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri’nin ilk maçında Kanada'ya 77-69 yenilen A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın Baş antrenörü Ergin Ataman, maçtan sonra yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada özellikle hücumdaki etkisiz performanslarından yakındı. Ergin Ataman, "Pek değil hiçbir şey oynamadık hücumda. Bu hücum yüzdeleriyle rakip kim olursa olsun kazanamazdık." dedi.

Ataman, 3'lükler ve serbest atışlarda çok başarısız olduklarını belirterek, "Pek değil hiçbir şey oynayamadık hücumda. 15 faul kaçırdık. Dış atışlarda 26'da 6 gibi yüzdemiz var. 61 hücumun 22'sinden sayıyla dönebilmişiz. Çok kötü bir akşamdı." derken, şöyle konuştu:

"Bobby Dixon'ın, kariyerindeki belki en kötü hücum maçlarından bir tanesiydi. Olabilir, her oyuncunun başına gelebilir. Takım olarak hücumda fazla alternatifimiz olmadığı için, Bobby'nin bu performansı bizi etkiledi. Topu pota altına geçirdik ama orada da Ömer ve Semih faul kaçırınca kilitlendik. Melih'in üst üste üçlükleriyle sayılar bulduk. Kanada aslında çok iyi bir takım ama onlar da çok iyi oynamadı. Kaybettik, bu hücum yüzdeleriyle rakip kim olursa olsun kazanamazdık. Senegal maçı da çok zor ve tehlikeli olur böyle oynarsak."
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER