Becker 35 Albatros Spor Kulübü, yeni sezon için transfer çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin (TKBL) yeni takımı Becker 35 Albatros Spor Kulübü, yeni sezon için tecrübeli oyuncu Esra Şencebe ile sözleşme imzaladı.

Becker 35 Albatros Spor Kulübü, gelecek sezon için Euroleague ve Eurocup tecrübesi olan guard Esra Şencebe ile anlaşmaya vardı. Kariyerine Anadolu Üniversitesi'nde başlayan Esra Şencebe daha sonra Galatasaray altyapısına transfer oldu.

Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi büyük takımlarla lig ve Avrupa tecrübesi yaşayan başarılı guard Galatasaray forması giydiği dönemde Euroleague şampiyonluğu yaşadı. Geçen sezonu Ekiz Yumurta Foça Basketbol’da geçiren başarılı oyuncu, 8.3 sayı 2.9 ribaund 3.0 asist 3.0 top çalma istatistikleri ile sezonu tamamladı.

Süper Lig ve Avrupa tecrübeleri olan Esra Şencebe, "Gelecek sezon için Becker 35 Albatros Spor Kulübü ile anlaştığım için çok mutluyum. İzmir ekibi ile gelecek sezon Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’ne yükselmek için takım arkadaşlarımla birlikte elimizden gelen herşeyi yapacağız." dedi.

Becker 35 Albatros Spor Kulübü Başkanı Volkan Kebir ise "Tecrübeli guard Esra Şencebe ile anlaştıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Süper Lig ve Avrupa tecrübelerine sahip bir oyuncu ile anlaşmak gelecek sezon için hedeflerimize yürürken bize çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Yeni sezon için tekrardan takıma başarılar diliyorum." diye konuştu.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER