Galatasaray'ın ve milli takımın efsane ismi, Türk futbolunun 'Berlin Panteri' lakaplı kalecisi Turgay Şeren'in cenazesi için ikinci tören Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da gerçekleştirildi.

Törene katılan Cengin Özyalçın, Cihan Haber Ajansı mikrofonlarına özel açıklamalar yaptı. Galatasaray'da oynadığı dönemde Turgay Şeren'in kaptan olduğu takımda yer aldığını ifade eden Özyalçın, o günleri anlattı ve şunları söyledi:

"Sevgili kaptanımın bende anıları çok büyük. Genç milli takımdan döndükten sonra Galatasaray'ın şampiyon takımının içerisinden rahmetli Kadri Aytaç Karagümrük’e geçmişti. Ben, genç milli takımda sağ açık oynuyordum ama Galatasaray'daki hocamız beni sol iç oynattı. 1961 yılında Diş Hekimliği Fakültesi'ni kazandığım için çok sevdiğim Galatasaray'dan ayrılmak zorunda kaldım. Ama günlüm her zaman Galatasaray'daydı. Hizmeti kutsal görev kabul ettim. Bugün sevgili kaptanımı ve takım arkadaşımı kaybettim. O efsane takımdan artık sadece 3 kişi kaldık. Turgay abi, kaptanım çok iyi bir insandı. Nur içinde yatsın."
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER