Katılımcıların yer çekimine meydan okuduğu ve 28 metre yükseklikten 85 km hızı bulan atlayışların gerçekleştiği Cliff Diving Dünya Serisi’nin 2016’daki üçüncü yarışı Portekiz’in San Miguel Adası’nda gerçekleşti.

Atlantik Okyanusu’nun sularında kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışı Gary Hunt kazanırken, bu sezonki üst üste ikinci zaferine uzandı. Kadınlarda ise Rhiannan Iffland, Teksas’tan sonra Portekiz’de de zirvede yer aldı.

Üç saniye süren atlayış sırasında en ufak konsantrasyon kaybının sporculara zorlu anlar yaşattığı Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nın 2016 sezonunun üçüncü yarışı Portekiz’de düzenlendi. Azores Kayalıkları’nda son dünya şampiyonu Gary Hunt’ın zaferle ayrıldığı yarışta ikinciliği Andy Jones alırken, üçüncülüğü ise Jonathan Paredes elde etti.

Sezonun üçüncü yarışını kazanan beş kez dünya şampiyonu unvanına sahip Gary Hunt, toplamda 510 puana ulaşarak, genel klasmanda liderliğe yükseldi. Sezona lider başlayan Meksikalı Jonathan Paredes, üçüncülüğü sonrası 460 puana ulaştı ve genel klasmanda ikinci sıraya geriledi.

Kadınlarda ise Avustralyalı Rhiannan Iffland, Teksas’tan sonra kadınlarda sezonun ikinci yarışını da kazanmayı başardı. Podyumun ikinci sırasında Kanada’dan Lysanne Richard, üçüncü sırasında ise Amerika Birleşik Devletleri’nden Ginger Huber yer aldı. Kadınlarda genel klasman da Avustralyalı Rhiannan Iffland ilk sıradaki yerini korudu.

Red Bull Cliff Diving Serisi’nin dördüncü yarışı 23 Temmuz 2016 tarihinde Fransa’nın La Rochelle kentinde gerçekleşecek. Birbirinden heyecanlı atlayışların sergileneceği Red Bull Cliff Diving mücadelesi, 23 Temmuz Cumartesi günü Red Bull TV ’den canlı yayınlanacak.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER