PTT 1. Lig'de mücadele eden Göztepe, yeni sezon öncesi ilk antrenmanına Bornova'nın yeni stadyumunda teknik direktör Okan Buruk yönetiminde çıktı.

Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadyumu'nda ilk antrenmanı Göztepeli futbolcular Yaptı. UEFA standartlarında yapılan stadyumda, yüksek kalitede çimler üzerinde gerçekleştirilen antrenmandan futbolcular ve teknik heyet memnun ayrıldı.

Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, "Böyle bir stada ve zemine sahip olmak bizim bu seneki en büyük şanslarımızdan biri olacak. Muhteşem Göztepe taraftarı ile bu statta bir atmosfer yakalamak bizimi için önemli. Heyecanlı ve etkileyici olacağına inanıyorum. Bu anlamda Bornova Belediyesi'ne ve Başkan Olgun Atila'ya çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten her şeyiyle dört dörtlük bir stat bizi bekliyor. Bugün de antrenman için bizi misafir ettiler. Sezon içinde de bizi misafir edecekler. Şimdiden teşekkürler. Biz de bu stadın hakkını vereceğimize inanıyoruz." dedi.

İzmir'de stadyum konusu uzun süredir tartışılırken Bornova Belediyesi'nin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığı Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadyumu'nda ilk antrenman gerçekleştirildi.

6500 SEYİRCİ KAPASİTELİ

Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nın ikinci etap işleri son aşamaya gelirken, çevre düzenlemeleriyle ilgili çalışmalar da sürüyor.

İlk etabın ardından ikinci etapta güney tribünü ve gece maçları için aydınlatma direkleri takılıyor. Ağustos ayı başında tamamlanacak ikinci etap çalışmaları ile 6500 seyirci kapasiteli Yeni Bornova Stadı'nda Süper Lig de dahil, bütün maçlar günün her saatinde oynanabilecek.

PASSOLİG DE GELİYOR

Öte yandan yeni sezonda Süper Lig ve 1. Lig maçları için gerekli Passolig sistemi için de gerekli görüşmeler yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevlendirdiği şirket, en geç Ağustos ayı ortasına kadar Barnova Stadı'na gerekil Passolig sistemini monte edecek.

Ayrıca stadın çevresiyle ilgili çalışmalar da yapıldı. Stadın etrafındaki yollar ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getirildi. Yol ve kaldırım çalışmalarıyla birlikte yeni otopark alanları da oluşturuldu.

ÜÇÜNCÜ ETAP DA YAPILACAK

Önümüzdeki aylarda başlayacak üçüncü etap çalışmaları kapsamında ise kuzey tribünü inşa edilecek. 6500 kişilik kuzey tribünü tamamlandığında Yeni Bornova Stadı'nın seyirci kapasitesi iki katına çıkarılacak. Gece gündüz her ligdeki maç 12.500 kapasiteli stadyumda oynanabilecek.

BORNOVA'DA YENİ BİR CAZİBE MERKEZİ

Yeni Bornova Stadı'nın 2016-2017 futbol sezonunda hizmet vereceğini hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olguna Atila, "Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte İzmirimizin ihtiyacı olan stadyumu tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz. Artık İzmir'de tüm lig maçlarının oynanabileceği bir stadyum var. Doğanlar Mahallesi'ndeki stadyumumuz çevresinin de gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Bornovamız da yeni bir cazibe bölgesi olacak." diye konuştu.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER