Türkiye Hentbol Erkekler Süper Ligi ekiplerinden Antalyaspor, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına devam ediyor. Kırmızı beyazlı takım son olarak Karadağlı iki oyuncuyu kadrosuna kattı.

Antalyaspor, geçtiğimiz sezon Zağnos Spor Kulübü Erkek Hentbol Takımı'nda forma giyen 22 yaşındaki Bozidar Nikocevic ile anlaştı. Karadağ Milli Takımı'nda da forma giyen 1.85 metre boyundaki orta oyun kurucu Nikocevic ile Antalyaspor 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Kırmızı beyazlı takımın bir diğer transfer ise yine Karadağ Milli Takımı'nda forma giyen sağ kanat oyuncu Boris Sekaric oldu. 23 yaşındaki Sekaric, geçtiğimiz sezon Bosna Hersek takımı Borac’ta forma giydi. 1.91 metre boyunda olan Sekaric ile Antalyaspor 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlumuz Hakan İrban, "Transferde aceleci davranmıyoruz, ekonomik olarak bize en uygun oyuncuları kadromuza katmak için antrenörümüz Okan Halay’ın istekleri doğrultusunda sabırla arayışlarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Bu doğrultuda Karadağ Milli Takımı'nda da oynayan çok değerli iki oyuncuyu daha Antalyaspor’a kazandırdık." ifadelerini kullandı.

Yeni transferler hakkında bilgi veren İrban, "Nikocevic geçtiğimiz sezon Türkiye Süper Lig’in en iyi orta oyun kurucuları arasında gösteriliyordu. Transfer listemizin en üst sıralarda yer alan bir oyuncuydu. Uzun süren görüşmeler sonunda ortak noktada buluştuk ve anlaştık. Diğer transferimiz Boris Sekaric de bu sezon ligde fark yaratacağına inandığımız bir oyuncu. Sekaric, geçtiğimiz sezonlarda hem Şampiyonlar Ligi, hem de Seha Ligi’nde zorluk derecesi yüksek maçlarda forma giydi. Kanat oyuncu olmasına rağmen 1.91 metre boyunda olması sayesinde hem savunmamıza ciddi katkı verecek, hem de hücumda en önemli kozlarımızdan biri olacak." dedi.

Transfer çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Hakan İrban, "Transferde sona geldik. Karar aşamasındayız. Bir tane kaleci ve bir tane sol oyun kurucu alarak iskelet kadromuzu tamamlayacağız. Ardından sayısal olarak eksik olan bölgelerimize oyuncu takviyesi yapabiliriz." dedi.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER