Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bugün koşulan Avrupa Atletizm Şampiyonası Erkekler Yarı Maratonu'nda Kaan Kigen Özbilen, gümüş madalya kazandı.

Amsterdam'da bugün sabah seansında erkekler ve kadın yarı maraton koşuldu. Erkeklerde Kaan Kigen Özbilen uzun süre önde götürdüğü Avrupa Atletizm Şampiyonası Erkekler Yarı Maratonu'nu 1.02.27'lik derecesiyle ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalya kazandı.

Kaan Kigen Özbilen, çok iyi başladığı yarışın son kilometrelerinde yorulmasının da etkisiyle ilk sıradaki yerini kaybetti. Özbilen, 1.02.27'lik derecesiyle İsviçre adına yarışan ve finişte ipi göğüsleyen Tadesse Abraham'ın arkasından ikinci sırada yer aldı. Yarı maratonu ikinci sırada tamamlayan Özbilen, Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı. Erkekler yarı maratonunda Türkiye takım halinde dördüncü sırayı aldı.

Kadınlar yarı maratonunda ise milli atlet Esma Aydemir kariyerinin en iyi derecesini yaparak 1.11.49'la beşinci olurken, altın madalyayı ise 1.10.19'luk derecesiyle Portekizli Sara Moreira kazandı. Kadınlar yarı maratonunda genel klasmanda ise Türkiye takım halinde 3. sırayı aldı.

Amsterdam'daki Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın 4. gün sonunda 4'er altın ve gümüş, 1 de bronz madalyası bulunan Türkiye, madalya sayısını 10'a yükseldi.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER