Beşiktaş'ta geçen sezon kiralık olarak forma giyen ve gösterdiği performansla siyah beyazlı takımın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Mario Gomez geleceği hakkındaki kararını verdi.

Geçen sezon Spor Toto Süper Lig'i gol kralı olarak tamamlayan Alman futbolcu, kariyerine Beşiktaş'ta devam etmeyeceğini açıkladı.

Ayrılık kararını Facebook ve Twitter hesaplarından duyuran Gomez, politik nedenlerden dolayı gelecek sezon siyah beyazlılarda forma giymeyeceğini ve Türkiye'ye veda edeceğini duyurdu.

Mario Gomez açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu çok düşünüp zor aldığım bir karar oldu. Beşiktaş taraftarları size gelecek sezon bu büyük takım için o eşsiz statta artık oynayamayacağımı söylemek çok ağır. Bu tamamen politik durumla ilgili bir karar. Sportif veya başka bir gerekçesi yok. Tamamen ülkede son günlerde yaşanan korkunç olaylarla ilgili. Umarım bunu anlayabilirsiniz. Kulübe ve taraftarlara, ailemle birlikte harika zaman geçirmemizi sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Geçen sezon şampiyonlukla sonuçlanan müthiş bir seneydi. Umarım ülkedeki bu sıkıntılar barışcıl bir şekilde çözülür. O zaman yeniden Beşiktaş'ta oynamak isterim. Tekrar görüşmek üzere."
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER