Dünya Güreş Birliği tarafından dünyanın en iyi güreşçileri seçilen Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi beraber ortak kamp yapacak.

Olimpiyata sayılı günler kalırken olimpiyata gidecek milli güreşçiler de çalışmalarını artırdı. Özellikle sporcular açısından kondisyon ve ağırlık çalışmaları için Bolu Aladağ kamp eğitim merkezinin tercih edildiği açıklandı.

Rio Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına 30 gün kala Rio'ya gidecek Grekoromen ve Serbest Güreş A Milli Takımları olimpiyata beraber hazırlanacak. 3 Temmuz tarihinden itibaren bayram arası vermeden Bolu Aladağ'da kamp yapan serbest takımın yanına, 16 Temmuz tarihinden itibaren grekoromen takımı da geliyor. İki takımın olimpiyat güreşçileri burada yaklaşık bir hafta boyunca beraber çalışacak.

GREKOROMEN ALADAĞ'DAN RİO'YA GİDECEK

Serbest takımın Aladağ'daki kampı 23 Temmuz tarihinden itibaren biterken ardından çalışmalarına Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi'nde devam edecek.

Grekoromen takım ise Aladağ'daki kampını 10 Ağustos tarihine kadar sürdürdükten sonra oradan da olimpiyatlar için direk oyunların yapılacağı Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrine gidecek.

Ortak kamp yapacak olimpiyat sporcuların isimleri şöyle:

Serbest Güreş Milli Takım sporcuları: Taha Akgül, Soner Demirtaş, İbrahim Bölükbaşı, Mustafa Kaya, Süleyman Atlı ve Selim Yaşar.

Grekoromen Güreş Milli Takım sporcuları: Rıza Kayaalp, Selçuk Çebi ve Cenk İldem.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER