Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, Jan Vesely'den sonra Ekpe Udoh’un da takımda kalmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Ömer Onan, Ekpe Udoh'u takımda tutarak kadroyu korumuş olmaktan dolayı yaşadıkları mutluluğa değinirken, "Uzun zamandır Ekpe ile konuşuyorduk, onun da NBA planları vardı. Onlar da olmayınca en sonunda anlaştık. Prensipte anlaştık, 1-2 gün içerisinde de resmi sözleşmeye imza atacak. Kendisine iki senelik kontrat verdik, gelecek sezon sonunda NBA çıkışı olacak. Ama takımı koruduğumuz için mutluyuz. Geçen sezon kadromuzda olan tüm oyuncularımızı, Ricky Hickman hariç kadroda tutmayı başardık. Bu kolay değildi. Bugün de Ekpe'yle uzun uzun konuştuk, gelecek sezon da bizimle olacak." ifadelerini kullandı.

Oyuncuların Fenerbahçe’de bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Ömer Onan, transfer gündemiyle ilgili son durumu da şu sözlerle özetledi:

"Herkes burada çok mutlu olduğunu ve devam etmek istediğini söylüyor. NBA'deki son gelişmeler ve salary cap (maaş sınırı) yükselmesinden dolayı oyunculara büyük paralar vermeye başladılar. Buna rağmen Vesely de burada kalmaya karar verdi. Datome'ye de ciddi teklifler vardı, o da kalmaya karar verdi. Dediğim gibi, takımı tutmak kolay bir iş değildi, ama aynı kadroyu koruduk. Şimdi bir tane 2-3 numarada oynayan bir Amerikalı oyuncu bakıyoruz. Skorer bir oyuncu bakıyoruz, onu da 1-2 gün içerisinde netleştireceğiz."
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER