Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Olimpiyat Oyunları yaklaşırken Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nden (IOC) flaş bir açıklama geldi.

IOC, 45 atletin daha doping suçlamasıyla karşı karşıya olduğunu duyurdu. 45 atletten 23'ünün, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda madalya kazanan isimler olduğu belirtildi. Bu sayıyla birlikte incelemeye giren atlet sayısı ise 98'e yükseldi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, 45 atletin doping suçlamasıyla karşı karşıya olduğu açıklamasını yaptı. 2008 ile 2012 yıllarında yapılan testlerin sonuçlarına göre zan altında kalan 45 atletten 23'ünün, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda madalya alan isimler olduğu öğrenildi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, dopingle mücadeleye ne olursa olsun devam edeceklerini söyledi. İsmi henüz açıklanmayan sporculara iki test daha yapılabileceği ifade edildi. Atletler, ilgili ulusal Olimpiyat komiteleri ve uluslararası federasyonların da üst üste elde edilen test sonuçları hakkında kapsamlıca haberdar edileceği belirtildi.
Cihan
Loading...
İLGİLİ HABERLER