Trabzon'da ilk gün 11 final

Trabzon'da düzenlenen ve dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları (Gymnasiade) karate müsabakalarında ilk gün, Türkiye hakimiyetiyle tamamlandı. 11 kategoride tatamiye çıkan Türk sporcular, tüm kategorilerde final yakalamayı başardı.

Trabzon'un ev sahipliği yaptığı ve 11-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları'nda karate müsabakaları ilk gününü tamamladı. 19 Mayıs Spor Salonu'nda düzenlenen müsabakalarda Türkiye, 11 kategoride verdiği mücadeleleri kazanarak tamamında finale çıkmayı başardı.

İki gün sürecek müsabakalarda yedi ülkeden 192 sporcu olimpiyat şampiyonluğu için mücadele ediyor. Türkiye, karate branşında ilk defa katıldığı organizasyonda 24 sporcu ile yer alırken, toplamda 20 kategoride madalya mücadelesi veriyor.

İlk gün yapılan erkekler kata ve kumite müsabakalarında 11 kategoride ter döken Türk sporcular, tüm kategorilerde finale çıkmayı başarırken, ferdi katada ise Türk finali yaşatacak.

Dev turnuvada final müsabakaları yarın saat 14.00'da başlayacak.

Gymnasiade 2016'da finale çıkan isimler şöyle;

Ferdi Kata
Emre Vefa Göktaş (Türkiye) - Mehmet Batuhan Özdemir (Türkiye)

Kumite 50 Kilo
Ekrem Aykanat (Türkiye) - Manjeet Kumar (Hindistan)

Kumite 54 Kilo
Berkay Ayhan (Türkiye) - Aditya Tomar (Hindistan)

Kumite 58 Kilo
Ömer Faruk Ateş (Türkiye) - Vinit Chakravarti (Hindistan)

Kumite 62 Kilo
Ritik Saini (Hindistan) - Oğuz Furkan Kaçar (Türkiye)

Kumite 66 Kilo
Muratcan Deniz (Türkiye) - Vitali Kucherenko (Gürcistan)

Kumite 70 Kilo
Ali Güney (Türkiye) - Nikita Belyavsky (Gürcistan)

Kumite 74 Kilo
Yusuf Arslan (Türkiye) - Anri Bitskinadhvili (Gürcistan)

Kumite 78 Kilo
Haroldo Santos Junior (Brezilya) - Mustafa Ulaşli (Türkiye)

Kumite 82 Kilo
Marcell Knirsch (Macaristan) - Ömer Faruk Arslan (Türkiye)

Kumite +82 Kilo
Otari Antadze (Gürcistan) - Bekir Kavak (Türkiye)
Cihan

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir